Türksat, VooDoo RPA ile Dijitalleşme Hedeflerine Doğru İlerliyor!

by Burak Koçak
8 ay ago
187 Views

Müşteri:

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İLETME A.Ş

Bölge:

ANKARA, TÜRKİYE

Sektör:

İLETİŞİM VE UYDU TEKNOLOJİLERİ

Yenilikçi otomasyon çözümleri ile birlikte VooDoo RPA, her sektörden şirketin dijital dönüşümüne katkıda bulunmaya devam ediyor.

Ülkemizin İletişim ve Uydu Teknolojileri alanında lider şirketi olan Türksat, en yenilikçi otomasyon çözümlerimiz ile iş süreçlerini büyük bir başarıyla dönüştürmekte ve bu alandaki liderliğini daha da güçlendirmektedir.

Türksat İçin Neler mi Yaptık?

4 Robot

Kullanıma sunulan 4 adet VooDoo robotu.

2 Ana Süreç

Şu ana kadar 2 ana süreç otomatikleştirildi.

%80'den Fazla Başarı Oranı

Evrak doğrulamada ve onaylamada %80’den fazla başarı oranı sağlandı.

Zaman Tasarrufu

Kullanılan 4 VooDoo robotu, 15’ten fazla kişiye stratejik ve katma değerli faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilmelerini sağladı.

Günlük 1000+ Evrak Kontrolü

Günlük 1000+ abonelik başvurusu için evrakların doğruluğu ve onaylaması sağlanmaktadır.

1 Çalışana Eğitimi

Bir çalışana VooDoo RPA eğitimi sağlandı.

Tüm evrak, dökümantasyon ve mail okuma işleri bu robota devredildi.

Türksat Hangi Süreçleri Otomatikleştirdi?

Kablonet Evrak Onay Süreci:

 • Bu süreç, Türksat’ın Kablonet hizmetine gelen abonelik başvurularındaki evrakların doğrulanması ve onaylanması amacını taşımaktadır. Abonelik başvurusu için gereken belgelerin eksiksiz bir şekilde iletilip iletilmediği de bu süreçte titizlikle kontrol edilmektedir.

 • 3 adet VooDoo robotu bu süreçleri yerine getirmek üzere kuruldu.

 • Sürecin akışı aşağıdaki gibi işlemektedir:

  1. RPA, iş emirlerini ilgili CRM entegrasyonu üzerinden sorgular.

  2. Onaylanmamış iş emirleri için gerekli evrakların kontrolü, TEAS (Telecom Equipment Access System) platformu aracılığıyla yapılır.

  3. Eğer evrak seti uygunsa, ilgili iş emri veya iş emirlerine ait tesis tarihi bilgisi CRM entegrasyonu üzerinden girilir ve tesis onayı verilir.

  Evrak seti uygun değilse:

  a. Docsis şebekesi aboneliği durumunda, ilgili il müdürlüğüne ve işlemi yapan personele e-posta ile bilgilendirme yapılır.

  b. TTVAE şebekesi durumunda ise, Teknofix/TTVAE orta katman entegrasyonu aracılığıyla eksik evrak ID’leri ile birlikte evrak onayının reddedildiği bildirilir.

 • VooDoo RPA kullanılarak, Kablonet abonelik süreçlerinde zorunlu evrakların kontrol ve onaylama işlemleri artık dijital olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntem sayesinde evrak onaylama hatalarının önlendiği, evrak kontrolünün kalitesinin yükseldiği ve aynı zamanda önemli ölçüde zaman ve emek tasarrufu sağlandığı bir süreç elde edilmektedir.

Regülasyon Süreci:

 • Bu süreçten sorumlu 1 adet VooDoo robotu kurulumu yapılmıştır.
 • RTÜK, BTK, KVKK ve Cumhurbaşkanlığı’nın mevzuatlarını otomatik olarak takip eden bir süreçtir. VooDoo robotu, ilgili web sitelerinde yeni yayımlanan mevzuatın bilgilerini izler ve bir değişiklik olduğunde ilgili kişilere durumu iletmektedir. Bu sayede mevzuata tam uyumluluk sağlanmaktadır.

VooDoo RPA

VooDoo RPA, yerli bir RPA şirketi olarak Türkiye’de iletişim ve uydu teknolojileri sektörü dahil birçok sektöre hizmet sunmaktadır. Sürekli olarak gelişen yenilikçi çözümlerimizle, her ölçekteki sektörün dijital dönüşümüne katkıda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

VooDoo RPA İletişim

Eğer siz de süreçlerinize Robotik Süreç Otomasyonu teknolojisini dahil etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Merkez Ofisi Adresi: Elmar Towers, Konutkent Mahallesi, 3028. Cadde, E Blok Kat: 1 06810 Çankaya / Ankara

E-posta adresimiz: info@onezeroi.com

Telefon numaramız: +90 312 265 06 65