Video Eğitimler - Voodoo RPA

Veri Alma ve Aktarma

Bu eğitimde, OCR tekniğiyle web sayfasından excel’e veri kopyalanması anlatılmıştır. Her RPA uygulaması bir çok farklı yöntemle yapılabilir. Voodoo RPA’nın kodsuz özelliği de olmasına rağmen bu videoda, Voodoo RPA kod geliştirme özelliğini tanıtmak amacıyla kod içeren bir yaklaşım tercih edilmiştir.

Katılımlı ve Katılımsız Durum

Bu eğitimde katılımlı ve katılımsız durumların ne olduğundan bahsettik. Temelde, katılımsız durumda robotu bir defa ayarladıktan sonra çalışması için ek bir müdahaleye ihtiyacı olmaz. Katılımlı durumda ise insan ve robot arasında bir iletişim gerektiğinde kullanılır.

Tuş Adımları Eğitimi

Voodoo RPA’in kod gerektirmeden temel adımlarla nasıl kullanılabileceğini bu videodan öğrenebilirsiniz.

Birleşik konsol form tasarımı aracı

Bu videomuzda bütünleşik konsol üzerinden sistematik bir şekilde robota nasıl veri iletileceğini anlattık.

VooDoo RPA ile yenilikçi ve geleneksel yöntemlerle ekran kazıma

Size Voodoo RPA ile iki ekran kazıma yöntemini açıkladık. Biri yapay zeka tabanlı ekran okuma olan yenilikçi yöntem, diğeri ise erişilebilirlik çerçevesi olan geleneksel yöntemdir.

Düzensiz verilerden ekran kazıma

Fotoğraf, pdf, fatura gibi görsel ve düzensiz verilerden ekran kazıma yöntemiyle veri çekilmesinin anlatıldığı bir video hazırladık.

Ekranda Veri Arama ve Gömülü Kod Ortamı

Bu eğitimde ekranda veri arama, bulma ve kod adımlarını kullandığımız bir senaryo tasarladık.

RPA Meydan Okumasına Voodoo katılımı

RPA programlarının hızının test edildiği  http://www.rpachallenge.com/ adresinde Voodoo RPA hızıyla kendini ıspatladı. Sitede verilen formu birkaç milisaniyede dolduran Voodoo RPA rakiplerinden daha hızlı.

Web Hizmeti ve CBS (Çapraz Tarayıcı Komut Dosyası) Eğitimi

Bu videoda datafakegenerator.com sitesinden CBS (cross browser script) yöntemi ile elde edilen veriler RPA robotumuzun in-memory veri kaynağında saklanmaktadır. Aynı zamanda bu metadata ile bir Web servis sorgusu yapılmış ve Web Servisten dönen değerler aynı veri kaynağının ilgili alanlarında tutulmuştur.

Captcha Otomasyonu

Bu videoda Voodoo RPA ile captcha okuma yapılabileceği anlatılmaktadır. Farklı captcha okumaları kullanmak için VooDoo Robotik Süreç Otomasyonu geliştirme ortamını kullanabilirsiniz.

Veritabanından Kur bilgilerini almak.

Bu videoda döviz kurları T.C. Merkez Bankası sitesinden ekran kazıma yöntemiyle alındı ve veritabanına kaydedildi. Ardından veri tabanından istenilen gün sayısı için döviz kuru çağrılarak excel dosyasına yazıldı.

Faturadan OCR meydan okumasına Voodoo RPA katılımı

OCR yöntemi ile rpachallengeocr.azurewebsites.net adresinden verileri  milisaniyeler içerisinde çekmemizi izleyin.

Süreç tasarım dökümanı tasarımı

RPA analistleri için VooDoo RPA Birleşik Konsoluna entegre bir PDD (Süreç Tasarım Belgesi) aracı vardır. Şirketinizdeki tüm süreç tasarımları için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yorum Analizi

Bu videoda https://twitter.com/ adresindeki yorumları okuyoruz. @Trendyol etiketi ile Trendyol’a en son yapılan yorumları ve yorum yapan kullanıcıları analiz ediyoruz.

Klavye Tuş Basımı Kullanımı

Bu videoda Voodoo RPA ile birkaç basit adımda klavye tuş basımı kullanımını anlattık.

Instagram Mesaj Cevaplama Botu

Instagramda müşterilerinizden gelen mesajlarınıza farklı içeriklere göre cevaplar verebileceğiniz bir örnek senaryo tasarladık. Sosyal medya içeriklerinizi VooDoo RPA ile kolayca kontrol edin, yeni içerikler üretme zamanı size kalsın.

FFMPEG ile Video Alınması

Voodoo RPA ile ekrandan nasıl video kaydı alınacağının anlatıldığı webinar’ımızın kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

Çapraz Tarayıcı Komut Dosyası (CBS) Kullanımı

Bu videoda, datafakegenerator.com sitesinden CBS (cross browser script) yöntemiyle alınan veriler, RPA robotumuzun hafıza içi veri kaynağında tutulmuştur. Aynı zamanda bu meta veriler ile Web servis sorgusu yapılmış, Web Servisinden dönen değerler, yine aynı veri kaynağının ilgili alanlarında tutulmuştur. Ayrıca bu süreçte, ekranda buton işlemi için CBS yerine VooDoo’nun ekran kazıma yöntemi ile nesne bulma özelliği kullanılmıştır. Bu yöntemler bütünü VooDoo RPA’in, teknoloji bağımsızlığını arttırmakta ve insanın ekranda görebileceği her işi VooDoo ile yapabileceğinizi göstermektedir.

VooDoo RPA’in geliştirici modu ile, kendi yapay zeka araçlarınızı VooDoo ile entegre edebilir ve kendinizebu tip işler için VooDoo RPA ile bir laboratuvar ortamı oluşturabilirsiniz. VooDoo sadece bir RPA ürünü değil, ileri seviye geliştiriciler için bir RPA Platformudur.

Yeni Jenerasyon Katılımlı Robotlar

Bu videoda Voodoo Connect ile RPA sürecinizde insan katılımı gerektiren SMS doğrulama adımını uzaktan nasıl yapılacağını anlattık.

RPA süreçlerinde Makine Öğrenmesi Kullanımı

Bu videoda Voodoo Connect ile RPA sürecinizde insan katılımı gerektiren SMS doğrulama adımını uzaktan nasıl yapılacağını anlattık.Bu eğitimimizde İş Geliştirme Müdürümüz Ahmet Hayran RPA süreçlerinde makine öğrenmesi kullanılarak bir e-ticaret sitesinde herhangi bir ürüne gelen yorumların duygu analizini nasıl yapıldığını anlattı.

Robot Çalışan Kadronuza İlk Adım

RPA teknolojisine ilgi duyuyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu webinar tam size göre. Proje Müdürümüz Selin Hayran sizler için Voodoo RPA’yı anlattı.

ML.net Teknolojisi ile Görüntü Sınıflandırma

Bu videomuzda Voodoo robotlarınıza görsel olarak sınıflandırma yapmayı nasıl öğretebileceğinizi anlattık.