VooDoo RPA ile yenilikçi ve geleneksel yöntemlerle ekran kazıma

Size Voodoo RPA ile iki ekran kazıma yöntemini açıkladık. Biri yapay zeka tabanlı ekran okuma olan yenilikçi yöntem, diğeri ise erişilebilirlik çerçevesi olan geleneksel yöntemdir.

UI otomasyonuna uygun üretilmeyen yazılımlar veya güvenlik nedeniyle erişim kısıtlanmışsa (Örn: Chrome zorla oluşturma ile başlatılmazsa erişilebilirlik çerçevesinin çalışmaması durumunda) geleneksel yöntemi kullanamazsınız. Sahada gördüğümüz birçok projede sadece geleneksel yöntemle iş yapmaya çalışan RPA ürünlerinin tanınmayan birçok uygulamada kullanılamadığını gördük.

Yenilikçi yöntem, bu uygulamalara erişmek için düşük seviyeli API ve erişilebilirlik çerçeveleri gerektirmez. Bu, bir kişinin yapabileceği herhangi bir eylemin bağımlı olmadan yapılabileceği anlamına gelir.

Yenilikçi yöntemin zayıf yönleri, bilgisayarın yazı tiplerini %100 tanıdığını söylememize rağmen, uygun olmayan boyutlara sahip çok özel olarak oluşturulmuş yazı tiplerinde optik karakter tanıma sorunlarının görülme ihtimalinin olmasıdır.

Özetlemek gerekirse her iki yöntemin de güçlü ve zayıf yönleri olsa da her iki özelliğin de uygulama çatımız altında olması VooDoo’yu güçlü kılıyor ve uygulama bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Voodoo SAP’yi çok rahat kullanabilirken, kendi bünyesinde geliştirilen bir ürünü, hatta standartlara uymayan bir ürünü bile rahatlıkla kullanabilir.

The innovative method does not require low-level API and accessibility frameworks to access these applications. This means that any action a person can do can be done without being dependent.

The weaknesses of the innovative method are that although we say that the computer recognizes the fonts 100%, there is the possibility that optical character recognition problems can be seen in very specially created fonts with inappropriate sizes.

To summarize, although both methods have strengths and weaknesses, the fact that both features are under our application roof makes VooDoo strong and eliminates application dependency. While Voodoo can use SAP very easily, it can easily use a product developed in-house, even a product that does not comply with the standards.