Cyberspot dergisinde Dijital Dönüşümü inceledik - Voodoo RPA

by onezero
4 sene ago
2088 Views

Bilkent Cyberpark’ın üç ayda bir çıkan e-dergisi CyberSpot’un 20. Sayısında dijital dönüşüm hakkında konuştuk. Proje Yöneticimiz Selin Hayran, dijital dönüşümde bir çok noktaya değindi.

Teknolojinin içinde büyüyen Y kuşağının zamanla şirketlerde karar verici yerlere gelmesiyle dijital dönüşümün başladığını söyleyen Selin Hanım, pandemi nedeniyle zorunlu olarak ivme kazanan bu dönüşümün Z kuşağı ile birlikte daha da fazla hız kazanacağının altını çizdi.

Dijital dönüşüm, şirketlere operasyonel maliyetleri düşürerek, dönüşüme başlamayan rakiplerine göre rekabet avantajı sağlıyor. Dijital dönüşümü benimsemiş kuruluşlar da yapay zeka, nesnelerin interneti, makina öğrenmesi gibi teknolojileri diğerlerinden daha fazla kullanma eğiliminde oluyorlar. Yapay zeka destekli robotic süreç otomasyonu ürünümüz Voodoo RPA’da bu noktada bu kuruluşların süreçlerine doğru noktalarda entegre olmaya başladı.

Pandemi süreciyle biraz da zorunluluktan ivme kazanan dijitalleşme süreci, rekabet eden firmalar ve sektörlerin birbirlerini etkilemesiyle pandemic sonrasında da devam edecek.

Dijital dönüşümün, benimseyenler için bir avantaj, benimseyemeyen ya da doğru bir şekilde uygulamaya geçiremeyen üst düzey yöneticiler için de bir tehdit olduğunu belirten Selin Hayran, dijital dönüşümün şirket kültürüne yerleşmesinin, çalışan sayısının daha fazla olduğu işletmelerde zaman aldığını da belirtti.

Etiketler: